Taiyo Yuden BKH0603LM102-T
BKH0603LM102-T picture photo
Mfg. Part Number
BKH0603LM102-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 1000 OHMS 25% 0201
Datasheet Download
BKH0603LM102-T.pdf
Availability of BKH0603LM102-T
QUANTITY
BKH0603LM102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BKH0603LM102-T
Internal Part NumberEIS-BKH0603LM102-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating130mA
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Filter Type-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKH0603LM102-T
Related LinksBKH0603, BKH0603LM102-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKH0603LM102-T Details Description
Related parts for BKH0603LM102-T
RES SMD 270K OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
POTTING COMPOUND CLEAR 200ML datasheet.pdf
RES 750 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf