Taiyo Yuden BKP1005HS221-TV
BKP1005HS221-TV picture photo
Mfg. Part Number
BKP1005HS221-TV
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402
Datasheet Download
BKP1005HS221-TV.pdf
Availability of BKP1005HS221-TV
QUANTITY
BKP1005HS221-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP1005HS221-TV
Internal Part NumberEIS-BKP1005HS221-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, BK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating800mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP1005HS221-TV
Related LinksBKP1005, BKP1005HS221-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP1005HS221-TV Details Description
Related parts for BKP1005HS221-TV
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 63VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 180W datasheet.pdf
BERGSTIK SMT datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SKT datasheet.pdf