Taiyo Yuden BKP1005HS330-TV
BKP1005HS330-TV picture photo
Mfg. Part Number
BKP1005HS330-TV
Brief Description
FERRITE BEAD 33 OHM 0402
Datasheet Download
BKP1005HS330-TV.pdf
Availability of BKP1005HS330-TV
QUANTITY
BKP1005HS330-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP1005HS330-TV
Internal Part NumberEIS-BKP1005HS330-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, BK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency33 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.7A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP1005HS330-TV
Related LinksBKP1005, BKP1005HS330-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP1005HS330-TV Details Description
Related parts for BKP1005HS330-TV
DIODE GEN PURP 50V 100MA DO34 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 146VWM 258VC DO204AC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CABLE GRIP ROTATING EYE 0.406M datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 32P-32P F-M PNL MNT datasheet.pdf
FLTR 3-PHS 4-WR 2-STG TERM 16A datasheet.pdf