Taiyo Yuden BKP1608HS101-T
BKP1608HS101-T picture photo
Mfg. Part Number
BKP1608HS101-T
Brief Description
FERRITE BEAD 100 OHM 0603
Datasheet Download
BKP1608HS101-T.pdf
Availability of BKP1608HS101-T
QUANTITY
BKP1608HS101-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP1608HS101-T
Internal Part NumberEIS-BKP1608HS101-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency100 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.7A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP1608HS101-T
Related LinksBKP1608, BKP1608HS101-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP1608HS101-T Details Description
Related parts for BKP1608HS101-T
SIDACTOR MC 4CH 6/12V 400A MS013 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT PAR 1.25M 48VQFN datasheet.pdf
IC SYNCHRONOUS FRWRD CTRLR 8DIP datasheet.pdf
RELAY IMPULSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
L-N-L KIT datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" R/A TIN datasheet.pdf