Taiyo Yuden BKP1608HS391-TV
BKP1608HS391-TV picture photo
Mfg. Part Number
BKP1608HS391-TV
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 390 OHM 0603
Datasheet Download
BKP1608HS391-TV.pdf
Availability of BKP1608HS391-TV
QUANTITY
BKP1608HS391-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP1608HS391-TV
Internal Part NumberEIS-BKP1608HS391-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, BK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency390 Ohm @ 100MHz
Current Rating1A
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP1608HS391-TV
Related LinksBKP1608, BKP1608HS391-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP1608HS391-TV Details Description
Related parts for BKP1608HS391-TV
IC MPU/WATCHDG 15-60MS SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
LEVER PLASTIC ROLL FOR WL SWITCH datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 8OUT 6'C datasheet.pdf
RES 390 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1203 INS/GRD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 9SRT datasheet.pdf