Murata Electronics North America BLA31AG601SN4D
BLA31AG601SN4D picture photo
Mfg. Part Number
BLA31AG601SN4D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE ARRAY 600 OHM 100MA SMD
Datasheet Download
BLA31AG601SN4D.pdf
Availability of BLA31AG601SN4D
QUANTITY
BLA31AG601SN4D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLA31AG601SN4D
Internal Part NumberEIS-BLA31AG601SN4D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLA31A
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLA31AG601SN4D
Related LinksBLA31AG, BLA31AG601SN4D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLA31AG601SN4D Details Description
Related parts for BLA31AG601SN4D
RES 1.82M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2A MED datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 12-WSON (3x3) datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF2-EH24 datasheet.pdf
STUD TYPE JUNC BLOCK (ATO) datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf