Ampleon USA Inc. BLF10M6135U
BLF10M6135U picture photo
Mfg. Part Number
BLF10M6135U
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
IC TRANS LDMOS 135W SOT502A
Datasheet Download
BLF10M6135U.pdf
Availability of BLF10M6135U
QUANTITY
BLF10M6135U Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF10M6135U
Internal Part NumberEIS-BLF10M6135U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor Type-
Frequency-
Gain-
Voltage - Test-
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test-
Power - Output-
Voltage - Rated-
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageSOT502A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF10M6135U
Related LinksBLF10, BLF10M6135U Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLF10M6135U Details Description
Related parts for BLF10M6135U
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 57.81X22 X 25.5" datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 320NH 41A 0.32 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf