Ampleon USA Inc. BLF10M6160U
BLF10M6160U picture photo
Mfg. Part Number
BLF10M6160U
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
IC TRANS LDMOS 160W SOT502A
Datasheet Download
BLF10M6160U.pdf
Availability of BLF10M6160U
QUANTITY
BLF10M6160U Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF10M6160U
Internal Part NumberEIS-BLF10M6160U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor Type-
Frequency-
Gain-
Voltage - Test-
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test-
Power - Output-
Voltage - Rated-
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageSOT502A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF10M6160U
Related LinksBLF10, BLF10M6160U Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLF10M6160U Details Description
Related parts for BLF10M6160U
BOARD UHF TRANSCEIVER 868MHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 60A PPAK 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 500MHZ 457TEPBGA datasheet.pdf
SENSOR PROX M12 2W 4MM NC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf