NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF4G10-160,112
BLF4G10-160,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF4G10-160,112
Brief Description
TRANSISTOR RF LDMOS SOT502A
Datasheet Download
BLF4G10-160,112.pdf
Availability of BLF4G10-160,112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLF4G10-160,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF4G10-160,112
Internal Part NumberEIS-BLF4G10-160,112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2009
Standard Package60
Series-
PackagingTube
Transistor TypeLDMOS
Frequency894MHz
Gain19.7dB
Voltage - Test28V
Current Rating15A
Noise Figure-
Current - Test900mA
Power - Output160W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageLDMOST
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF4G10-160,112
BLF4G10-160,112 Details Description
Related parts for BLF4G10-160,112
KIT NANO-CLIP 6 CLIPS YELLOW datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 10A DC datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC RESET MPU W/RESET SC70-4 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 500MA TSMD5 datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf