NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G10L-40BRN,112
BLF6G10L-40BRN,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G10L-40BRN,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS LDMOS SOT1112A
Datasheet Download
BLF6G10L-40BRN,112.pdf
Availability of BLF6G10L-40BRN,112
QUANTITY
BLF6G10L-40BRN,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G10L-40BRN,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G10L-40BRN,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTube
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency788.5MHz ~ 823.5MHz
Gain23dB
Voltage - Test28V
Current Rating11A
Noise Figure-
Current - Test390mA
Power - Output2.5W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1112A
Supplier Device PackageCDFM6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G10L-40BRN,112
BLF6G10L-40BRN,112 Details Description
Related parts for BLF6G10L-40BRN,112
DIODE ZENER 36V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 18MH .5A VERT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DISPLAY 8MM YELLOW 1DIGIT CA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf