NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G10L-40BRN,118
BLF6G10L-40BRN,118 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G10L-40BRN,118
Brief Description
TRANS LDMOS SOT1112A
Datasheet Download
BLF6G10L-40BRN,118.pdf
Availability of BLF6G10L-40BRN,118
QUANTITY
BLF6G10L-40BRN,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G10L-40BRN,118
Internal Part NumberEIS-BLF6G10L-40BRN,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency788.5MHz ~ 823.5MHz
Gain23dB
Voltage - Test28V
Current Rating11A
Noise Figure-
Current - Test390mA
Power - Output2.5W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1112A
Supplier Device PackageCDFM6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G10L-40BRN,118
BLF6G10L-40BRN,118 Details Description
Related parts for BLF6G10L-40BRN,118
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SURFACE DISC 8"XNH A CRS datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 60POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf