NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G22LS-180RN:11
BLF6G22LS-180RN:11 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G22LS-180RN:11
Brief Description
TRANS LDMOS POWER 180W SOT-502B
Datasheet Download
BLF6G22LS-180RN:11.pdf
Availability of BLF6G22LS-180RN:11
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLF6G22LS-180RN:11 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G22LS-180RN:11
Internal Part NumberEIS-BLF6G22LS-180RN:11
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Dec/2014
Standard Package100
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain16dB
Voltage - Test30V
Current Rating49A
Noise Figure-
Current - Test1.4A
Power - Output40W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502B
Supplier Device PackageSOT502B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G22LS-180RN:11
BLF6G22LS-180RN:11 Details Description
Related parts for BLF6G22LS-180RN:11
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 340V 150A DO214 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 13.9KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 220W H-37260-2 datasheet.pdf
EXPANSION SECTION 10MM DATABOSS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC XO 4.9995MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.8UF RADIAL datasheet.pdf