NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G27L-40P,112
BLF6G27L-40P,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G27L-40P,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT1121A
Datasheet Download
BLF6G27L-40P,112.pdf
Availability of BLF6G27L-40P,112
QUANTITY
BLF6G27L-40P,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G27L-40P,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G27L-40P,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Jul/2015
Multiple Devices Revision 30/Jun/2015
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test450mA
Power - Output20W
Voltage - Rated-
Package / CaseSOT-1121A
Supplier Device PackageCDFM4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G27L-40P,112
BLF6G27L-40P,112 Details Description
Related parts for BLF6G27L-40P,112
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
JACK .015-.025".190"L TAPER AU datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
P&S 2P 3W 20A/125V CONN WTRTT datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 12POS 15GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
AIRMAX datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf
CRYSTAL 6.000000MHZ SMD datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
Monolithic 12-Bit 2 MHz A/D Converter IC datasheet.pdf