NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G27LS-40P,118
BLF6G27LS-40P,118 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G27LS-40P,118
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT1121B
Datasheet Download
BLF6G27LS-40P,118.pdf
Availability of BLF6G27LS-40P,118
QUANTITY
BLF6G27LS-40P,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G27LS-40P,118
Internal Part NumberEIS-BLF6G27LS-40P,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package100
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating15.5A
Noise Figure-
Current - Test450mA
Power - Output12W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1121B
Supplier Device PackageCDFM4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G27LS-40P,118
BLF6G27LS-40P,118 Details Description
Related parts for BLF6G27LS-40P,118
RES SMD 243 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 65MA 10.2 OHM datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
FERRULE 5/18D ZH WHITE 1=500PCS datasheet.pdf
REPLACEMENT BLADE MARK 9 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 18 OHM 2.5W 10% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf