NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G38-50,112
BLF6G38-50,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G38-50,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
IC WIMAX 3.8GHZ SOT502A
Datasheet Download
BLF6G38-50,112.pdf
Availability of BLF6G38-50,112
QUANTITY
BLF6G38-50,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G38-50,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G38-50,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTray
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain14dB
Voltage - Test28V
Current Rating16.5A
Noise Figure-
Current - Test450mA
Power - Output9W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageLDMOST
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G38-50,112
BLF6G38-50,112 Details Description
Related parts for BLF6G38-50,112
IC Z8 GP MCU 16K OTP 48SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 3/4" X 5YD datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN VT CPI B/A HDR GOLD 14POS datasheet.pdf
IMPACT BP 3X6 RW SN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf