NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G38-50,135
BLF6G38-50,135 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G38-50,135
Brief Description
TRANS WIMAX PWR LDMOS SOT502A
Datasheet Download
BLF6G38-50,135.pdf
Availability of BLF6G38-50,135
QUANTITY
BLF6G38-50,135 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G38-50,135
Internal Part NumberEIS-BLF6G38-50,135
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain14dB
Voltage - Test28V
Current Rating16.5A
Noise Figure-
Current - Test450mA
Power - Output9W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageLDMOST
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G38-50,135
BLF6G38-50,135 Details Description
Related parts for BLF6G38-50,135
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 45A datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf