NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G38S-25,112
BLF6G38S-25,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G38S-25,112
Brief Description
IC WIMAX 3.8GHZ SOT608B
Datasheet Download
BLF6G38S-25,112.pdf
Availability of BLF6G38S-25,112
QUANTITY
BLF6G38S-25,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G38S-25,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G38S-25,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain15dB
Voltage - Test28V
Current Rating8.2A
Noise Figure-
Current - Test225mA
Power - Output4.5W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-608B
Supplier Device PackageCDFM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G38S-25,112
BLF6G38S-25,112 Details Description
Related parts for BLF6G38S-25,112
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
TERM RCPT GOLD 18-20AWG SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5.3A U-DFN datasheet.pdf