Ampleon USA Inc. BLF7G10L-250,118
BLF7G10L-250,118 picture photo
Mfg. Part Number
BLF7G10L-250,118
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS LDMOS POWER SOT502
Datasheet Download
BLF7G10L-250,118.pdf
Availability of BLF7G10L-250,118
QUANTITY
BLF7G10L-250,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF7G10L-250,118
Internal Part NumberEIS-BLF7G10L-250,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency920MHz ~ 960MHz
Gain19.5dB
Voltage - Test30V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test1.8A
Power - Output60W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageLDMOST
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF7G10L-250,118
Related LinksBLF7G10L, BLF7G10L-250,118 Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLF7G10L-250,118 Details Description
Related parts for BLF7G10L-250,118
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC LINE DRVR W/SENSOR 1-W 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf