Ampleon USA Inc. BLF8G20LS-160VJ
BLF8G20LS-160VJ picture photo
Mfg. Part Number
BLF8G20LS-160VJ
Brief Description
TRANS RF 160W LDMOS CDFM6
Datasheet Download
BLF8G20LS-160VJ.pdf
Availability of BLF8G20LS-160VJ
QUANTITY
BLF8G20LS-160VJ Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF8G20LS-160VJ
Internal Part NumberEIS-BLF8G20LS-160VJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.81GHz ~ 1.88GHz
Gain20dB
Voltage - Test28V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test800mA
Power - Output35.5W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1239B
Supplier Device PackageCDFM6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF8G20LS-160VJ
Related LinksBLF8G20, BLF8G20LS-160VJ Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLF8G20LS-160VJ Details Description
Related parts for BLF8G20LS-160VJ
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28CDIP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE W/FF 24-DIP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.7K 3% 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf