NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLL6H0514-25,112
BLL6H0514-25,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLL6H0514-25,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR LDMOS DRIVER SOT467C
Datasheet Download
BLL6H0514-25,112.pdf
Availability of BLL6H0514-25,112
QUANTITY
BLL6H0514-25,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLL6H0514-25,112
Internal Part NumberEIS-BLL6H0514-25,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTray
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.2GHz
Gain21dB
Voltage - Test50V
Current Rating2.5A
Noise Figure-
Current - Test50mA
Power - Output25W
Voltage - Rated100V
Package / CaseSOT467C
Supplier Device PackageSOT467C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLL6H0514-25,112
BLL6H0514-25,112 Details Description
Related parts for BLL6H0514-25,112
E-BRACKET FOR G7L datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH SMD datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf