Ampleon USA Inc. BLL8H1214LS-250U
BLL8H1214LS-250U picture photo
Mfg. Part Number
BLL8H1214LS-250U
Brief Description
TRANS L-BAND LDMOS 250W SOT502B
Datasheet Download
BLL8H1214LS-250U.pdf
Availability of BLL8H1214LS-250U
QUANTITY
BLL8H1214LS-250U Order Process
Ship out your order
Specifications of BLL8H1214LS-250U
Internal Part NumberEIS-BLL8H1214LS-250U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP Semiconductors - BLL8Hxx Family RF Transistors
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeLDMOS
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain17dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test100mA
Power - Output250W
Voltage - Rated100V
Package / CaseSOT-502B
Supplier Device PackageSOT502B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLL8H1214LS-250U
Related LinksBLL8H121, BLL8H1214LS-250U Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLL8H1214LS-250U Details Description
Related parts for BLL8H1214LS-250U
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER 3.10KHZ 2-5VDC 82DB PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS R/A .400 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.1A 316 MOHM datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG NAT SHLD 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 19POS THRUHL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HOSE, MINIATURE, TWIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 17.3A T0247 datasheet.pdf