Ampleon USA Inc. BLL8H1214LS-500U
BLL8H1214LS-500U picture photo
Mfg. Part Number
BLL8H1214LS-500U
Brief Description
TRANS L-BAND LDMOS 500W SOT539B
Datasheet Download
BLL8H1214LS-500U.pdf
Availability of BLL8H1214LS-500U
QUANTITY
BLL8H1214LS-500U Order Process
Ship out your order
Specifications of BLL8H1214LS-500U
Internal Part NumberEIS-BLL8H1214LS-500U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNXP Semiconductors - BLL8Hxx Family RF Transistors
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeLDMOS (Dual), Common Source
Frequency1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain17dB
Voltage - Test50V
Current Rating-
Noise Figure-
Current - Test150mA
Power - Output500W
Voltage - Rated100V
Package / CaseSOT539B
Supplier Device PackageSOT539B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLL8H1214LS-500U
Related LinksBLL8H121, BLL8H1214LS-500U Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLL8H1214LS-500U Details Description
Related parts for BLL8H1214LS-500U
IC MCU ARM7 ROMLESS 144BGA datasheet.pdf
IC SYSTEM-SIDE DAA 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ10B M20 datasheet.pdf
CONN INSERT 9POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
78P F HD CRIMP datasheet.pdf
850UF 30V 19.3X54.4 85C AXI datasheet.pdf