Murata Electronics North America BLM03AX241SN1D
BLM03AX241SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM03AX241SN1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 240 OHM 350MA 0201
Datasheet Download
BLM03AX241SN1D.pdf
Availability of BLM03AX241SN1D
QUANTITY
BLM03AX241SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM03AX241SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM03AX241SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM03AX
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency240 Ohm @ 100MHz
Current Rating350mA
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0201 (0603 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.013" (0.33mm)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM03AX241SN1D
Related LinksBLM03AX, BLM03AX241SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM03AX241SN1D Details Description
Related parts for BLM03AX241SN1D
IC RESET CMOS 2.8V 50MS 5SSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28PLCC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CRIMPING DIE #4 E2 (190475350) datasheet.pdf
DIN RAIL 230W 25.68V BATT CHARGR datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 16-20 AWG SLVR datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 5W T18 datasheet.pdf