Murata Electronics North America BLM11B100SBPT
BLM11B100SBPT picture photo
Mfg. Part Number
BLM11B100SBPT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM11B100SBPT.pdf
Availability of BLM11B100SBPT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM11B100SBPT Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM11B100SBPT
Internal Part NumberEIS-BLM11B100SBPT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM11B100SBPT today.
SeriesBLM11B1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM11B100SBPT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM11B, BLM11B100SBPT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM11B100SBPT Details Description
Related parts for BLM11B100SBPT
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING SHORT 12-10AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
KIT DEV HV PHASE SHFTD FULL BRDG datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
1UF 25V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf