Murata Electronics North America BLM15BA470SN1
BLM15BA470SN1 picture photo
Mfg. Part Number
BLM15BA470SN1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM15BA470SN1.pdf
Availability of BLM15BA470SN1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM15BA470SN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15BA470SN1
Internal Part NumberEIS-BLM15BA470SN1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM15BA470SN1 today.
SeriesBLM15BA
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM15BA470SN1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM15B, BLM15BA470SN1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15BA470SN1 Details Description
Related parts for BLM15BA470SN1
VARISTOR 61V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 633 I/O 900FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK THR STUD 1" datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS 28AWG LAMINATE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG STRAIGHT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 4 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf