Murata Electronics North America BLM15BA470SN1D
BLM15BA470SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15BA470SN1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 47 OHM 200MA 0402
Datasheet Download
BLM15BA470SN1D.pdf
Availability of BLM15BA470SN1D
QUANTITY
BLM15BA470SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15BA470SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM15BA470SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM15B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency47 Ohm @ 100MHz
Current Rating200mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15BA470SN1D
Related LinksBLM15BA, BLM15BA470SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15BA470SN1D Details Description
Related parts for BLM15BA470SN1D
CONV DC/DC 8V 18A OUTPUT datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS SOLDER CUP datasheet.pdf
RES 91.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
MICRO 9C P 6" YEL JACKS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.3A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
SPRING, COMPRESSION datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf