Murata Electronics North America BLM15HB121SN1D
BLM15HB121SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM15HB121SN1D
Brief Description
FILTER CHIP 120 OHM 300MA 0402
Datasheet Download
BLM15HB121SN1D.pdf
Availability of BLM15HB121SN1D
QUANTITY
BLM15HB121SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM15HB121SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM15HB121SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM15H
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.022" (0.55mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM15HB121SN1D
Related LinksBLM15HB, BLM15HB121SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM15HB121SN1D Details Description
Related parts for BLM15HB121SN1D
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 75MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SWITCH 8-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.8KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf