Murata Electronics North America BLM18AG601SH1D
BLM18AG601SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18AG601SH1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 600 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
BLM18AG601SH1D.pdf
Availability of BLM18AG601SH1D
QUANTITY
BLM18AG601SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18AG601SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18AG601SH1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18A
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)380 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18AG601SH1D
Related LinksBLM18AG, BLM18AG601SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18AG601SH1D Details Description
Related parts for BLM18AG601SH1D
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC PRE-DIST RECEIVER 108-LGA datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 30MULTIPWRSO datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf