Murata Electronics North America BLM18BA100SN1D
BLM18BA100SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BA100SN1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 10 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
BLM18BA100SN1D.pdf
Availability of BLM18BA100SN1D
QUANTITY
BLM18BA100SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BA100SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BA100SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency10 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BA100SN1D
Related LinksBLM18BA, BLM18BA100SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BA100SN1D Details Description
Related parts for BLM18BA100SN1D
IC SUPERVISOR WATCHDOG LV SC70-4 datasheet.pdf
PHOTODETECTOR FLAT TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 770 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED 7MM GREEN PMI W GASKET datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/4/270FL1.5SB datasheet.pdf
PURPLE PLASTIC BODY PADLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf