Murata Electronics North America BLM18BA470SN1D
BLM18BA470SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BA470SN1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 47 OHM 300MA 0603
Datasheet Download
BLM18BA470SN1D.pdf
Availability of BLM18BA470SN1D
QUANTITY
BLM18BA470SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BA470SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BA470SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency47 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BA470SN1D
Related LinksBLM18BA, BLM18BA470SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BA470SN1D Details Description
Related parts for BLM18BA470SN1D
IC DAC 14-BIT 210MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
ENCLOSURE 2 DOOR WALLMOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 10% 700V AXIAL datasheet.pdf