Murata Electronics North America BLM18BB141SN1D
BLM18BB141SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BB141SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 140 OHM 450MA 0603
Datasheet Download
BLM18BB141SN1D.pdf
Availability of BLM18BB141SN1D
QUANTITY
BLM18BB141SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BB141SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BB141SN1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency140 Ohm @ 100MHz
Current Rating450mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BB141SN1D
Related LinksBLM18BB, BLM18BB141SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BB141SN1D Details Description
Related parts for BLM18BB141SN1D
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLX QUAD 2IN 3ST 16TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf