Murata Electronics North America BLM18BB331SN1D
BLM18BB331SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BB331SN1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 330 OHM 400MA 0603
Datasheet Download
BLM18BB331SN1D.pdf
Availability of BLM18BB331SN1D
QUANTITY
BLM18BB331SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BB331SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BB331SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency330 Ohm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)580 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BB331SN1D
Related LinksBLM18BB, BLM18BB331SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BB331SN1D Details Description
Related parts for BLM18BB331SN1D
IC ADC 10BIT MPU COMPAT 20-CDIP datasheet.pdf
LED SS QUAD HE RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS DL 28AWG 60" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 5.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf