Murata Electronics North America BLM18BB471SN1D 471-0603
BLM18BB471SN1D   471-0603 picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BB471SN1D 471-0603
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM18BB471SN1D 471-0603.pdf
Availability of BLM18BB471SN1D 471-0603
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM18BB471SN1D 471-0603 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BB471SN1D 471-0603
Internal Part NumberEIS-BLM18BB471SN1D 471-0603
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM18BB471SN1D 471-0603 today.
SeriesBLM18BB471SN1D
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM18BB471SN1D 471-0603
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
BLM18BB471SN1D 471-0603 Details Description
Related parts for BLM18BB471SN1D 471-0603
IC DIGITAL POT 50K 32TP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
REG SW WIDE-VIN 6A ADJ HORZ SMD datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 800MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf