Murata Electronics North America BLM18BB600SN1D
BLM18BB600SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BB600SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 60 OHM 550MA 0603
Datasheet Download
BLM18BB600SN1D.pdf
Availability of BLM18BB600SN1D
QUANTITY
BLM18BB600SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BB600SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BB600SN1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating550mA
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BB600SN1D
Related LinksBLM18BB, BLM18BB600SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BB600SN1D Details Description
Related parts for BLM18BB600SN1D
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8MAP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 450KHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf