Murata Electronics North America BLM18BD102SH1D
BLM18BD102SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18BD102SH1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 1K OHM 100MA 0603
Datasheet Download
BLM18BD102SH1D.pdf
Availability of BLM18BD102SH1D
QUANTITY
BLM18BD102SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18BD102SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18BD102SH1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)850 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18BD102SH1D
Related LinksBLM18BD, BLM18BD102SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18BD102SH1D Details Description
Related parts for BLM18BD102SH1D
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 6A/4.4A 8TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 72.87VC SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 160KB FLASH 324BGA datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
500 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf