Murata Electronics North America BLM18PG121SH1D
BLM18PG121SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18PG121SH1D
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 2A 0603
Datasheet Download
BLM18PG121SH1D.pdf
Availability of BLM18PG121SH1D
QUANTITY
BLM18PG121SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18PG121SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18PG121SH1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18PG121SH1D
Related LinksBLM18PG, BLM18PG121SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18PG121SH1D Details Description
Related parts for BLM18PG121SH1D
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf