Murata Electronics North America BLM18PG121SH1D
BLM18PG121SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18PG121SH1D
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 2A 0603
Datasheet Download
BLM18PG121SH1D.pdf
Availability of BLM18PG121SH1D
QUANTITY
BLM18PG121SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18PG121SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18PG121SH1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18PG121SH1D
Related LinksBLM18PG, BLM18PG121SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18PG121SH1D Details Description
Related parts for BLM18PG121SH1D
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4MINIFLAT datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE DIGTL DPDT datasheet.pdf
OSC XO 193.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN SPLICE 12-16AWG THRU datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES 4M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME AU datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35 datasheet.pdf