Murata Electronics North America BLM18PG221SH1D
BLM18PG221SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18PG221SH1D
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 1.4A 0603
Datasheet Download
BLM18PG221SH1D.pdf
Availability of BLM18PG221SH1D
QUANTITY
BLM18PG221SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18PG221SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18PG221SH1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.4A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18PG221SH1D
Related LinksBLM18PG, BLM18PG221SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18PG221SH1D Details Description
Related parts for BLM18PG221SH1D
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT ULTRA BLUE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 150W datasheet.pdf
WELD WRAP 1 1/2" BLACK 150' datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 30POS datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1.25A 6DIP datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf