Murata Electronics North America BLM18PG331SH1D
BLM18PG331SH1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM18PG331SH1D
Brief Description
FERRITE CHIP 330 OHM 1.2A 0603
Datasheet Download
BLM18PG331SH1D.pdf
Availability of BLM18PG331SH1D
QUANTITY
BLM18PG331SH1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM18PG331SH1D
Internal Part NumberEIS-BLM18PG331SH1D
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM18P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency330 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.2A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM18PG331SH1D
Related LinksBLM18PG, BLM18PG331SH1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM18PG331SH1D Details Description
Related parts for BLM18PG331SH1D
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU DL 50OHM 600VIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
ROD CLEVIS PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-TSSOP datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 1000 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP 15A 2" 5POS FAS datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 2.7K OHM 12SRT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 4KV AXIAL datasheet.pdf