Murata Electronics North America BLM21A102S
BLM21A102S picture photo
Mfg. Part Number
BLM21A102S
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
SURFACE MOUNT EMI FILTERS CHIP FERRITE BEADS
Datasheet Download
BLM21A102S.pdf
Availability of BLM21A102S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM21A102S Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM21A102S
Internal Part NumberEIS-BLM21A102S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM21A102S today.
SeriesBLM21A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM21A102S
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM21, BLM21A102S Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM21A102S Details Description
Related parts for BLM21A102S
XFRMR LAMINATED 17VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049L/H1500TR 5" datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 24TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 36SGL 3.18MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
BP SHROUD LF datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 62POS datasheet.pdf