Murata Electronics North America BLM21BB221SN1D
BLM21BB221SN1D picture photo
Mfg. Part Number
BLM21BB221SN1D
Brief Description
FERRITE CHIP 220 OHM 0805
Datasheet Download
BLM21BB221SN1D.pdf
Availability of BLM21BB221SN1D
QUANTITY
BLM21BB221SN1D Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM21BB221SN1D
Internal Part NumberEIS-BLM21BB221SN1D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFerrite Beads and Arrays
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM21B
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.057" (1.45mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM21BB221SN1D
Related LinksBLM21BB, BLM21BB221SN1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM21BB221SN1D Details Description
Related parts for BLM21BB221SN1D
RES 10K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 16-14AWG #6 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CONN RELAY TERM FLAG 16-20AWG datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 50POS datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf