Murata Electronics North America BLM21PG220SH1B
BLM21PG220SH1B picture photo
Mfg. Part Number
BLM21PG220SH1B
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM21PG220SH1B.pdf
Availability of BLM21PG220SH1B
QUANTITY
BLM21PG220SH1B Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM21PG220SH1B
Internal Part NumberEIS-BLM21PG220SH1B
Delivery TimeIn stock, ship BLM21PG220SH1B today.
SeriesBLM21PG2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM21PG220SH1B
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM21PG, BLM21PG220SH1B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM21PG220SH1B Details Description
Related parts for BLM21PG220SH1B
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 2010 datasheet.pdf
C/A MTRJ TO LC MM OFNR 40M1 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
OPTOISOLATOR datasheet.pdf
+5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf