Murata Electronics North America BLM31PG500SH1L
BLM31PG500SH1L picture photo
Mfg. Part Number
BLM31PG500SH1L
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 50 OHM 3A 1206
Datasheet Download
BLM31PG500SH1L.pdf
Availability of BLM31PG500SH1L
QUANTITY
BLM31PG500SH1L Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM31PG500SH1L
Internal Part NumberEIS-BLM31PG500SH1L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, BLM31P
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency50 Ohm @ 100MHz
Current Rating3.5A
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLM31PG500SH1L
Related LinksBLM31PG, BLM31PG500SH1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM31PG500SH1L Details Description
Related parts for BLM31PG500SH1L
BATTERY PACK NICAD 4.8V 2400MAH datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 5TSOP datasheet.pdf
FUSE 80A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS R/A SOLDER T/H datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 73V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA16 M25 datasheet.pdf
FPA/C DI 1.0M IC693MDL241 3W datasheet.pdf
CUSTOM UNIVERSAL MAT UM4043 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 700V AXIAL datasheet.pdf