Murata Electronics North America BLM41A800SPTM
BLM41A800SPTM picture photo
Mfg. Part Number
BLM41A800SPTM
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BLM41A800SPTM.pdf
Availability of BLM41A800SPTM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLM41A800SPTM Order Process
Ship out your order
Specifications of BLM41A800SPTM
Internal Part NumberEIS-BLM41A800SPTM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BLM41A800SPTM today.
SeriesBLM41A8
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1808
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BLM41A800SPTM
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBLM41A, BLM41A800SPTM Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BLM41A800SPTM Details Description
Related parts for BLM41A800SPTM
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FERRITE 6A 80 OHM 1812 SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CORDSET FEMALE 6' 16/3 PVC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
POWER ADAPTER CLIP (EUROPE) FOR datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD datasheet.pdf