JST Sales America Inc. BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER VERT SMD 10POS ZE
Datasheet Download
BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN).pdf
Availability of BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
QUANTITY
BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesZE Connectors
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZE
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
Related LinksBM10B-ZESS-, BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN) Details Description
Related parts for BM10B-ZESS-TBT(LF)(SN)
CONN SPLICE BUTT 6 AWG SOLIS datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP-NO 8-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 348K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
3+ 3 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MX64 FEM 1X6 KAIZAN WCPA GRY POL datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 143MHZ 54BGA datasheet.pdf