Hirose Electric Co Ltd BM10JC-50DP-0.4V(53)
BM10JC-50DP-0.4V(53) picture photo
Mfg. Part Number
BM10JC-50DP-0.4V(53)
Brief Description
CONN HDR 50POS 0.4MM SMD GOLD
Datasheet Download
BM10JC-50DP-0.4V(53).pdf
Availability of BM10JC-50DP-0.4V(53)
QUANTITY
BM10JC-50DP-0.4V(53) Order Process
Ship out your order
Specifications of BM10JC-50DP-0.4V(53)
Internal Part NumberEIS-BM10JC-50DP-0.4V(53)
Number of Positions50
Pitch0.016" (0.40mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.025" (0.63mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BM10JC-50DP-0.4V(53)
Related LinksBM10JC-50D, BM10JC-50DP-0.4V(53) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
BM10JC-50DP-0.4V(53) Details Description
Related parts for BM10JC-50DP-0.4V(53)
IC LATCH TRANSP 16BIT 3ST 48SSOP datasheet.pdf
IC ESCC 44PLCC datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 10A PANEL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 140POS .050" SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 15V datasheet.pdf
CABLE 20COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DISPL 0.3" SGL DGT SUP RED CA datasheet.pdf