Hirose Electric Co Ltd BM22L-4P-V(51)
BM22L-4P-V(51) picture photo
Mfg. Part Number
BM22L-4P-V(51)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 4POS SMD
Datasheet Download
BM22L-4P-V(51).pdf
Availability of BM22L-4P-V(51)
QUANTITY
BM22L-4P-V(51) Order Process
Ship out your order
Specifications of BM22L-4P-V(51)
Internal Part NumberEIS-BM22L-4P-V(51)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBM22
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeOuter Shroud Contact
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4 (2 + 2 Power)
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeFriction Lock
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness2µin (0.05µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BM22L-4P-V(51)
Related LinksBM22L-4, BM22L-4P-V(51) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
BM22L-4P-V(51) Details Description
Related parts for BM22L-4P-V(51)
CONN HEADER EH SIDE 8POS 2.5MM datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.20V SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT523 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100 GLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 200MA SC70-3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf