Murata Electronics North America BML41A800SPTM
BML41A800SPTM picture photo
Mfg. Part Number
BML41A800SPTM
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
BML41A800SPTM.pdf
Availability of BML41A800SPTM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BML41A800SPTM Order Process
Ship out your order
Specifications of BML41A800SPTM
Internal Part NumberEIS-BML41A800SPTM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship BML41A800SPTM today.
SeriesBML41A8
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-BML41A800SPTM
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksBML41A, BML41A800SPTM Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
BML41A800SPTM Details Description
Related parts for BML41A800SPTM
SWITCH TAPE SEAL 4 POS SMD 50V datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 140MHZ 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SPLICE datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTLR 28-SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf