FFF BPBS8B42P3LF
BPBS8B42P3LF picture photo
Mfg. Part Number
BPBS8B42P3LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Accessories
Brief Description
COVER 42P
Datasheet Download
BPBS8B42P3LF.pdf
Availability of BPBS8B42P3LF
QUANTITY
BPBS8B42P3LF Order Process
Ship out your order
Specifications of BPBS8B42P3LF
Internal Part NumberEIS-BPBS8B42P3LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Accessories
SeriesBPS8
PackagingBulk
Accessory TypeCover
For Use With/Related ProductsBPS8 Series
SpecificationsPlastic, 42 Position
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BPBS8B42P3LF
Related LinksBPBS8B, BPBS8B42P3LF Datasheet, FFF Distributor
BPBS8B42P3LF Details Description
Related parts for BPBS8B42P3LF
TRANS NPN 450V 15A TO-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 160POS SMD GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
PAC-S300-SD37 CBL ASSY datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
STOP DRAG 220511 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf
FUSE 50A 1000V 00/80 AR datasheet.pdf