FFF BPBS8B96CAP2LF
BPBS8B96CAP2LF picture photo
Mfg. Part Number
BPBS8B96CAP2LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Accessories
Brief Description
BPBS8B96CAP2LF COVER KIT 96P
Datasheet Download
BPBS8B96CAP2LF.pdf
Availability of BPBS8B96CAP2LF
QUANTITY
BPBS8B96CAP2LF Order Process
Ship out your order
Specifications of BPBS8B96CAP2LF
Internal Part NumberEIS-BPBS8B96CAP2LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Accessories
SeriesBPS8
Packaging-
Accessory TypeCover
For Use With/Related ProductsBPS8 Series
SpecificationsPlastic, 96 Positions
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BPBS8B96CAP2LF
Related LinksBPBS8B9, BPBS8B96CAP2LF Datasheet, FFF Distributor
BPBS8B96CAP2LF Details Description
Related parts for BPBS8B96CAP2LF
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.251" NYLON GREEN datasheet.pdf
PNL MNT 24V BLUE 5MM datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 4A 85 MOHM SMD datasheet.pdf